Kneippovy Chodníky
Století německý kněz Sebastian Kneipp, který se vodou vyléčil z tuberkulózy
Kneipp patří mezi vodoléčebné procedury. Díky kombinaci působení střídavě teplé a studené vody (hydroterapie) a léčby pohybem po oblázcích (kinezioterapie a akupresury) dochází k nastartování krevního oběhu a imunitního systému, uvolnění nervového systému a k prokrvení nohou. Zatímco teplo přináší zklidňující účinek a činnost orgánů se zpomaluje, chlad působí stimulačně a podněcuje k zvýšení vnitřní tělesné aktivity.
Jedná se do sebe v řadě spojené či v kruhu či čtverci sebe navazující mělké nádržky, které jsou střídavě naplněny studenou (10-12 °C) a teplou (38-40 °C) vodou, a malými oblázky učenými pro masáž chodidel.
Blahodárné účinky Kneippova chodníku: Pravidelnou aplikací teplé a studené vody v rámci Kneippova chodníku se vám zlepší prokrvení nohou a zvýší odolnost
organismu. Mezi další pozitiva procedury patří pružnější cévy nohou a pružnost achillovy paty. Kneippův chodník slouží také jako prevence proti nachlazení, migrénám či problémům s krevním oběhem.
Aplikace procedury probíhá tak, že pacient přešlapuje, resp. prochází se v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází nádrží s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve
studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha.